Δυναμικό ήταν το παρών της Σητειακής κοινωνίας στην σημερνή συγκέντρωση διαμαρτυρίας η οποία έγινε με αφορμή την επίσκεψη του Υπουργού Υγείας Μιχάλη Χρυσοχοϊδη στο Νοσοκομείο Σητείας.
Πολλές οι υποσχέσεις που δόθηκαν απλόχερα από τον Υπουργό για το Νοσοκομείο Σητείας αλλά και για το σύνολο των νοσηλευτικών μονάδων του Νομού.
Έντονο το αίσθημα της ικανοποίησης αλλά ακόμα πιο έντονο το αίσθημα της επιφυλακτικότητας για το αν θα τηρηθούν οι δεσμεύσεις.
Εν αναμονή λοιπών.
Σας παραθέτουμε αυτούσια την συνέντευξη τύπου που παραχώρησε ο Υπουργός αμέσως μετά την ολοκλήρωση των πολύωρων συναντήσεων με όλους τους εμπλεκόμενους.