Μετ εμποδίων αλλά με τη μεγαλύτερη συμμετοχή αθλητών, διεξάγεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP στην Σητεία 10-11-12 Μαίου.
Μπορεί ο καιρός να μην είναι σύμμαχος, όμως οι αθλητές των θαλάσσιων σπορ είναι συνηθισμένοι σε τέτοιου είδους καταστάσεις και σε ιδιαίτερα δύσκολες καιρικές συνθήκες.
Σήμερα πρώτη ημέρα των αγωνισμάτων με τους μικρούς αθλητές και θα μπορούσε να πει κανείς ότι η μέρα εξελίχθηκε πολύ καλά σε αγωνιστικό επίπεδο, αλλά και σε επίπεδο καιρικών συνθηκών αφού μετά το δύσκολο πρωινό ξεκίνημα ο καιρός “άνοιξε” και έδωσε την ευκαιρία στα αγωνίσματα να διεξαχθούν κανονικά.
Οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο, όπως δήλωσε στα ΣΗΤΕΙΑΚΑ ο κ Γιάννης Σκούρτης, πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Κανόε Καγιάκ. Ο κ Σκούρτης μίλησε επίσης στα ΣΗΤΕΙΑΚΑ για την επιθυμία της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας, το επόμενο Παγκόσμιο Κυπέλο, να διεξαχθεί στη Σητεία.