Για ακόμα μια χρονιά ο Πολιτιστικός Λαογραφικός Σύλλογος Παλαικάστρου πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία την Πέμπτη το βράδυ τη Γιορτή της Μυζηθρόφτας στον προαύλιο χώρο του Λαογραφικού Μουσείου του χωριού. Με μυρωδιές και γεύσεις απ τα παλιά, τα μέλη του Συλλόγου υποδέχτηκαν τους πολυπληθείς επισκέπτες που κάθε χρόνο δίνουν δυναμικό παρών στη γιορτή. Τηρώντας πιστά τα ήθη και έθιμα της περιοχής και αναδεικνύοντας τα με πρωτοβουλίες που αποτελούν πλέον θεσμό, οι πολιτιστικοί σύλλογοι του Δήμου μας...